o Nas

Lekkoatletyka to królowa sportu, biegi płotkarskie to esencja „lekkiej”, w której zawarte są wszystkie cechy motoryczne zawodników – szybkość, siła, wytrzymałość, gibkość i koordynacja ruchowa. Biegi płotkarskie należą do najbardziej widowiskowych konkurencji Królowej sportu, a jednocześnie są jednym z trudniejszych w lekkoatletyce. Biegi przez płotki łączą w sobie krótkotrwałe emocje biegów sprinterskich ze skomplikowaną techniką pokonywania płotków.

Ośrodek Płotkarski „FURS” został utworzony dzięki Fundacji Rozwoju Sportu, a koncepcją jego powstania jest chęć rozwoju konkurencji płotkarskich. Umożliwienia systematycznego trenowania pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Danie szansy zarówno młodzieży początkującej, jak i zawodnikom już startującym na zawodach. Celem ośrodka jest przygotowanie zawodników do startu w najważniejszych imprezach sportowych jakimi są Mistrzostwa Polski, Europy, Świata i Igrzyska Olimpijskie.

Jesteśmy grupą pasjonatów – trenerów i zawodników, którzy zajmują się trenowaniem biegów przez płotki profesjonalnie i zawodowo. W naszej grupie są zawodniczki i zawodnicy posiadający tytuły mistrzów polski, którzy reprezentują Polskę na zawodach mistrzowskich międzynarodowych.

Naszym celem jest podnoszenie poziomu biegów płotkarskich w Polsce po przez konsultacje i szkolenia, zarówno trenerów, jak i zawodników z całego kraju. Wspieramy organizatora mityngu „Festiwal Płotkarski” w Katowicach.

Dodaj komentarz