Halowe Mistrzostwa Polski 2024

W weekend 10-11 lutego we Wrocławiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Nasza zawodniczka Lena Urbaniak z klubu UKS Gepard Warszawa zostawiła serducho na tartanie i zebrała bardzo cenne doświadczenia z imprezy mistrzowskiej. W eliminacjach uzyskała czas 9.88, a w finale B 9.90 – co dało jej 7 miejsce.

W kolejny weekend w Toruniu 18-18 luty 2024 odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski 2024 – są życiówki, jest medal.

Wśród pań reprezentowały nas Martyna Skierkowska i Julia Żurowska – zawodniczki AZS AWF Warszawa – Martyna w swojej serii zajęła 4 miejsce i uzyskała czas 8.57, a Julia zajęła 6 miejsce w serii z czasem 8.69, co jest jest nowym rekordem życiowym na tym dystansie. Stawka w biegach przez płotki pań jest bardzo mocna i niestety te rezultaty nie pozwoliły awansować dziewczynom do finału.

W niedzielę startowali panowie. Oskar Łucki (AZS AWF Warszawa) zajął 6 miejsce w biegu eliminacyjnym z czasem 8.56, również 6 miejsce w serii zajął Dominik Bauer (AZS AWF Warszawa) z czasem 8.63, co jest jego nowym rekordem życiowym. Te wyniki niestety nie pozwoliły awansować chłopakom do finału. Jednak to udało się Olgierdowi Michniewskiemu (RLTL Optima Radom), który dwuktionie poprawił swój rekord życiowy podczas tych zawodów – eliminacje 7.84, a w finale 7.83, co dało mu 4 miejsce. A Jakub Sekuła (AZS AWF Warszawa) w eliminacjach uzyskał czas 8.16, a w finale 8.13 – czas ten dał mu 7 miejsce w finale, jednak srebrny medal w kategorii U23!

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z tych zawodów – zdjęcia są autorstwa AZS AWF Warszawa oraz Tomasza Kasjaniuka.